Jak zrobić własną kartkę ze zdrapką?

0

Naklejki zdrapki są dziś stosowane w przeróżnych miejscach. Przez wiele wiele lat były to głównie loterie z nagrodami, jednak dziś są one jednym z zyskujących coraz większą popularność elementów scrapbookingu. Wyobraźnia ludzi sprawiła, że zdrapki zaczęły być stosowane również w przypadku okolicznościowych, w tym personalizowanych kartkach na różne okazje. Oprócz tego doskonale sprawdzają się jako forma reklamy swojego biznesu. Można również dzięki nim wykonać prostą grę towarzyską, która na domówce, czy wieczorze panieńskim zapewni ogromną frajdę. Możliwości można tylko mnożyć!

Jak działa zdrapka?

Naklejka zdrapka to przezroczysta samoprzylepna folia ze specjalną zdrapywalną farbą naniesioną na wierzch. Po zaschnięciu farba ta musi zostać zdrapana, aby odsłonić warstwę z przezroczystą folią, dzięki czemu zostanie uwidoczniony wcześniej przygotowany tekst, na który została naklejona zdrapka. W naszym sklepie dostępne są gotowe naklejki zdrapki - wystarczy nakleić je w na kartce, aby później zdrapać zdrapkę w celu uwidocznienia treści, która znajduje się pod naklejką.

Zdrapka, która zawsze wygrywa!

Kartki okolicznościowe to od lat popularna forma składania życzeń urodzinowych, ślubnych, komunijnych czy świątecznych, która dodatkowo stanowi niezwykłą pamiątkę. Wręczając taką kartkę bliskiej osobie, nie tylko pokażemy ile dla nas znaczy, ale również podkreślimy znaczenie tego wyjątkowego dnia. Kartka sprawdzi się też świetnie jako podziękowanie za okazaną pomoc lub wsparcie na przykład z okazji Dnia Matki i Ojca, ale też z okazji Dnia Nauczyciela. Rodzicom, którzy otrzymają kartkę z okazji narodzin dziecka z pewnością napłyną do oczu łzy wzruszenia, a dzięki temu, że kartki okolicznościowe można przechowywać przez długie lata, będą mogli wracać do tej pięknej chwili. Jak widać, tradycyjne kartki okolicznościowe nadają się jako prezent albo dodatek do prezentu na różne okazje. Nowością są natomiast kartki ze zdrapką, które będą jeszcze większą niespodzianką. Zdrapki, które przysłaniają często najważniejszą część treści, wzbudzają dodatkowy dreszczyk emocji i zachęcają do zdrapania. Przypomina to zdrapki na loterii? Zgadza się! Różnica polega na tym, że zdrapując zdrapkę na loterii MOŻESZ wygrać, a wręczając komuś kartkę ze zdrapką możesz PODAROWAĆ KOMUŚ WYGRANĄ w postaci radości, wzruszenia, a czasami sporej dawki śmiechu. Taki podarunek bez wątpienia zapadnie na długo w pamięci osoby, której go podarowaliśmy.

Zdrapki na domówkę i wieczór panieński

Z pomocą naklejek zdrapek z łatwością można przygotować oryginalną zabawę na domówkę czy wieczór panieński. Prawda czy Wyzwanie to popularna gra towarzyska, która sprawdzi się zarówno na imprezę urodzinową, walentynki z drugą połówką, jak również na wieczór panieński. Naklejki zdrapki dają możliwość stworzenia własnej wersji tej emocjonującej gry, w zależności od okazji. Wystarczy wymyślić własne pytania i wyzwania, zapisać na kartkach, a następnie nakleić na nie zdrapki. Tak samodzielnie przygotowana gra towarzyska prawda czy wyzwanie zdecydowanie urozmaici każdy wieczór i sprawi, że będzie on niezapomniany!

Stwórz własną kartkę zdrapkę - to proste!

Naklejki zdrapki występują w różnych kształtach, kolorach i wymiarach, dlatego aby stworzyć własną kartkę ze zdrapką, najpierw trzeba się zastanowić na jaką okazję będzie to upominek oraz nad wstępnym projektem kartki.

Kartkę zdrapkę można zrobić różnymi metodami - sama naklejka zdrapka to tylko jedna składowa całej kartki. Najprostszym sposobem jest przygotowanie papieru, kredek lub pisaków czy farbek, a następnie narysowanie własnej grafiki lub napisanie tekstu jaki ma się na kartce znajdować. Kolejnym krokiem jest przyklejenie zdrapki w miejscu, w którym chcemy przysłonić tekst.

Projekt kartki ze zdrapką można przygotować również na komputerze i wydrukować na specjalnym papierze w lokalnej drukarni lub sklepie papierniczym, a następnie przykleić zdrapki.

Pamiętaj, żeby wiadomość, która zostanie ukryta miała odpowiednią długość dopasowaną do wielkości zdrapki oraz żeby znajdowała się w odpowiednim miejscu kartki. Kartka powinna być także przygotowana na sztywnym papierze, który nie będzie się wyginał podczas zdrapywania naklejki zdrapki.

Różnorodność wzorów, kolorów i kształtów naklejek zdrapek

Nie każda naklejka zdrapka będzie pasowała na każdy rodzaj kartki. Jeśli zbliżają się walentynki i chcemy ukochanej osobie podarować kartkę zdrapkę to można przemyśleć użycie jednej większej zdrapki w postaci serca delikatnie mieniącego się w barwach różowego złota. Taki rodzaj zdrapki pozwoli na ukrycie jednego dłuższego tekstu. Jeśli natomiast chcesz zmieścić więcej różnych tekstów do odkrycia to znakomicie sprawdzą się zdrapki w formie małych czerwonych serduszek.

Przy okazji, do stworzenia takiej kartki możesz użyć również kolorowych naklejek serduszek, dostępnych w naszym sklepie.

Do przygotowania kartek na domówkę, świetnie sprawdzą się mieniące się na wszystkie kolory zdrapki holograficzne, które nadadzą imprezowego akcentu. W taki sposób można stworzyć specjalną na tę okazję grę, na przykład wcześniej wspomnianą Prawda czy Wyzwanie albo kartki z wróżbami na andrzejkowy wieczór.

Złote naklejki zdrapki dodają prestiżu, a jednocześnie są lekkie i stonowane, dlatego genialnie będą wyglądały na kartkach ślubnych, z okazji Chrztu Świętego czy na kartkach komunijnych. Będzie to oryginalna, a zarazem wzruszająca niespodzianka oraz długoletnia pamiątka.

W ofercie naszego sklepu znaleźć można również naklejki zdrapki w arkuszach, znane również jako folia do zdrapek, które doskonale sprawdzą się do stworzenia zdrapki w dowolnym kształcie, za pomocą plotera tnącego.

Kupony ze zniżką i wizytówki z kodem rabatowym

W przypadku kuponów rabatowych doskonale sprawdzą się podłużne zdrapki prostokątne na przykład naklejki zdrapki 10x40mm, ponieważ bez problemu zmieści się pod nimi ciąg znaków w postaci kodu ze zniżką do sklepu internetowego.

Takie kupony możesz w całości wykonać samodzielnie, tak jak kartki okolicznościowe, choć może to być czaso- i pracochłonne. Możesz również zamówić w Internecie wizytówki Twojej firmy, z uwzględnieniem kodu rabatowego na projekcie. Wtedy wystarczy już tylko nakleić zdrapkę i gotowe!

Jak zrobić zdrapkę?

Teraz już widzisz, że zrobienie własnej zdrapki wcale nie jest takie trudne. Wystarczy dobry pomysł, naklejki ze zdrapką oraz chwila wolnego czasu. Dużą zaletą z robienia zdrapek jest to, że frajdę sprawia już samo ich robienie, a później jeszcze zdrapywanie przy dreszczyku emocji!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl