3 proste sposoby jak wklejać zdjęcia do albumu tradycyjnego

0

Istnieje kilka prostych sposobów na umieszczenie zdjęć w albumie. Każdy z nich ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. W zależności od naszych potrzeb, wolnego czasu oraz budżetu, mamy możliwość wybrać spośród kilku dostępnych metod przyklejenia fotografii do albumu na zdjęcia.

Czym wklejać zdjęcia do albumu tradycyjnego

Chyba najprostszym sposobem na umieszczanie zdjęć w albumie jest... po prostu przyklejanie ich za pomocą kleju introligatorskiego (np. magic). Ten sposób jest tani i wymaga niewiele wysiłku oraz czasu. Ma jednak jedną znaczącą wadę: ewentualna wymiana zdjęcia w albumie staje się w tym wypadku niespecjalnie możliwa. A przynajmniej nie bez zostawienia śladu na karcie albumu. Należy wówczas wymienić całą kartę w albumie, a wraz z nią - jedno, lub więcej zdjęć, które się na niej znajdują.

Gdybyśmy jednak zdecydowali się na przyklejenie fotografii w albumie na zdjęcia wklejane, zasada jest tak prosta, że raczej nie ma konieczności, aby opisywać ją zbyt szczegółowo. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę to to, aby klej był introligatorski. Tego typu klej po zaschnięciu jest bardziej elastyczny od zwykłego kleju do papieru. Klej, który nie jest przeznaczony do prac z papierem "pracującym" może spowodować nierównomierne odkształcanie się przyklejonych zdjęć w albumie wskutek kontaktu z zaschniętymi kawałkami kleju, które nie pracują wraz z giętką kartą albumu. W swoim sklepie posiadamy wygodny w użyciu klej magic z aplikatorem, dzięki któremu wklejanie zdjęć do albumu jest bardzo proste i wygodne.

Umieszczanie zdjęć w albumie za pomocą przylepców

Dwustronne przylepce do zdjęć to alternatywa dla kleju introligatorskiego. Umieszczanie zdjęć w albumie na zdjęcia za pomocą samoprzylepnych przylepców to proste i skuteczne rozwiązanie. Naklejenie przylepców na zdjęcie i umieszczenie fotografii w albumie nie zajmuje też dużo czasu.

Przylepce do zdjęć nie spowodują odkształcania się ich, tak jak może to mieć miejsce w przypadku użycia nieodpowiedniego kleju.

Wklejanie zdjęć do albumu za pomocą narożników do zdjęć

Jeśli chodzi o nasze doświadczenie związane z wklejaniem zdjęć do albumów tradycyjnych - największe dotyczy właśnie narożników do zdjęć. Mimo iż - tak jak w przypadku omawianych wcześniej przylepców - ich stosowanie związane jest z koniecznością zaopatrzenia się w dodatkowe zasoby wolnego czasu, finalny efekt, bez dwóch zdań, jest tego wart!

Wklejanie fotografii do albumu na zdjęcia przy pomocy narożników do zdjęć, to najbezpieczniejsza znana nam forma umieszczania zdjęć w albumie, zarówno dla zdjęć, jak i dla samego albumu. Ogromną zaletą użycia używania narożników do zdjęć w celu umieszczenia ich w albumie jest fakt, że wklejone w ten sposób zdjęcie można w dowolnym momencie wymienić - i to dosłownie w kilka sekund.

Dodatkowym atutem używania narożników do zdjęć, jest to, że posiadają one szeroki wachlarz kolorystyczny oraz przeróżne wzory i kształty. Zaczynając od klasycznych czarnych narożników do zdjęć, istnieją również wersje białe, srebrne, złote, czy brązowe (khaki/kraft) - które idealnie sprawdzają się w albumach ślubnych. Istnieją nawet narożniki, które swoim wyglądem przypominają owoce, czy zwierzęta! To daje nam szerokie pole manewru, w zależności od potrzeby i okazji.

Niewątpliwą zaletą jest również to, że fotografie umieszczone w albumie za pomocą narożników do zdjęć nie mają możliwości wypaść - mimo obaw i wątpliwości wielu osób zainteresowanych tematem umieszczania zdjęć w albumie tradycyjnym. Oczywiście, o ile zdjęcia wklejone są do albumu w sposób poprawny!

W przypadku narożników do zdjęć, ich ogromną zaletą, której wręcz nie wolno pominąć, jest ich aspekt dekoracyjny! Wcześniej wspomniane warianty przeróżnych kształtów, wzorów i kolorów to jedna z głównych cech narożników do zdjęć oraz aspekt, który należy wziąć pod uwagę w przypadku wybierania narożników do konkretnego albumu. Białe i czarne narożniki do zdjęć służą najczęściej do umieszczania w albumach zdjęć ślubnych, a także fotografii wykonanych na uroczystościach Chrztu, czy I Komunii Świętej. Różnokolorowe narożniki do zdjęć oraz rożki o kształtach i wzorach owoców, czy zwierząt, są bardzo chętnie wybierane przez mniejsze i większe maluchy. Dzieci chętniej umieszczają zdjęcia w albumach, jeśli narożniki przypominają misie, kury, czy inne zwierzątka, a samo przyklejanie zdjęć do albumu, traktują jako pewnego rodzaju zabawę! : )

Gdzie kupić narożniki do zdjęć?

Narożniki do zdjęć dostępne są w naszym sklepie. Posiadamy szeroką ofertę narożników do wklejania zdjęć w albumach tradycyjnych. W sklepie znajdziecie opisywane wcześniej klasyczne narożniki do zdjęć, czyli rożki o stonowanych barwach, które idealnie nadają się do subtelnych albumów rodzinnych oraz ślubnych, a także kreatywne narożniki dla albumów dla dzieci, o przeróżnych ciekawych kształtach. Sprawdź pozostałe! : )

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl