W tej kategorii znajdują się piękne łapacze snów, które poza swoimi walorami estetycznymi mogą również pełnić funkcję amuletu. Indiańskie plemiona Ameryki Północnej stosowały zaklinacze snów w celu ochrony swoich domowników przed złymi snami i niebezpieczeństwem. Sieć z przeplatających się sznurków miała przepuszczać jedynie te dobre sny, natomiast koszmary zatrzymywać. Taki nieprzyjemny sen miał spływać po piórkach i wraz z pierwszymi promieniami słońca opuszczać dom. Dzisiaj natomiast łapacze snów są głównie postrzegane jako element dekoracyjny, chociaż dla niektórych nadal jest to symbol szczęścia.

Z czego zrobiony jest łapacz snów?

Łapacze snów do zawieszenia często wykonane są z produktów o naturalnym efekcie wizualnym. Same obręcze oplecione są zazwyczaj wikliną, rzemykiem czy wstążką jutową, natomiast sieć tworzona jest z przeplatającego się sznurka, najczęściej w stonowanych kolorach. Dodatkowym akcentem są koraliki różnej wielkości, kamyczki czy ozdobne piórka. To wszystko tworzy niesamowitą całość. Trzeba pamiętać, że piórka mają bardzo delikatną strukturę, przez co nie powinny być częstemu działaniu promieni słonecznych, gdyż może to wpłynąć na ich wygląd. Ze względu na to, że łapacze snów z piórkami występują w szerokiej gamie kolorystycznej, sprawdzą się zarówno we wnętrzach, w których dominują elementy proste i spokojne, jak w przypadku stylu boho czy rustykalnego, którego przykładem może być łapacz snów ze sznurka jutowego. Duże łapacze snów świetnie ożywią również pokoje dziecięce.

Gdzie powinien wisieć łapacz snów?

Ze względu na swoje właściwości odstraszacze snów powinny być powieszone nad łóżkiem, nie tylko u dorosłych, ale również u dzieci. Dzięki temu będą się one czuły bezpiecznie, a sen będzie spokojny. Spotykane były też w wejściach do domu by chronić przed niebezpieczeństwem czyhającym na zewnątrz. Współcześnie, poza miejscem nad łóżkiem, znajdują zastosowanie także łapacze snów na okno. Będzie to element dekoracyjny okna widziany nie tylko z wewnątrz, ale też z zewnątrz. Łapacze snów na ścianę mogą stanowić ciekawy akcent w salonie czy nawet na balkonie. Warto wspomnieć, że piękne łapacze snów to oryginalna i coraz częściej spotykana dekoracja podczas ceremonii Pierwszej Komunii Świętej, Chrztu Świętego czy ślubu.

W naszym sklepie dostępne są małe i duże łapacze snów w różnorodnych kolorach i wielkościach, dzięki czemu będą pasowały do wielu aranżacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl